BARNEFOTOGRAFERING
– fart, følelser og null filter
OFTE STILTE SPØRSMÅL
Hvor lenge varer fotograferingen?
Beregn ca en time i studio fordelt på fotografering, kles- og bleieskift og spisepauser dersom det er behov. Jeg anbefaler at dere alle har fått i dere litt mat før dere kommer, da er blodsukkeret stabilt og alt blir så mye morsommere da 😉
Hva slags klær bør vi ha på oss?
Det kommer litt an på hva slags stil dere ønsker på fotograferingen, men jeg anbefaler å holde fargevalgt nøytralt og ensfarget. Den minimalistiske stilen sørger for at babyen kommer godt frem i bildene, og siden det ikke er noe annet som stjeler oppmerksomheten, går blikket automatisk til det viktigste; nemlig lille gull.
Hvor mange bilder får vi?
Bildene kommer utenom selve fotograferingen fordi behovet og ønsket for bilder og produkter varierer veldig. Uansett hva dere ønsker, vil jeg alltid ta et godt utvalg med bilder slik at dere kan velge deres absolutte favoritter.
Kan vi ta med rekvisitter eller kjæledyr?
Absolutt! Rekvisitter og kjæledyr kan gi en fin personlig touch til bildene. Bare sørg for at kjæledyrene er godt trente og at rekvisittene passer til temaet. Har dere noen antrekk, et pledd eller annet som betyr mye for dere, kan dere ta med disse også, så sørger vi for at den lille blir foreviget også med disse elementene.
Er det mulig å endre tidspunktet for fotograferingen?
Livet skjer, og sykdom er dessverre en heftig del av hverdagen til småttisene og dere foreldre. Jeg ønsker derfor å være så fleksibel som overhode mulig, så hvis noen av dere ikke føler dere helt i superduperform, tilpasser vi kalenderen så godt det lar seg gjøre. Det er bedre at vi sørger for at spesielt fotomodellen er fri for snott, feber og alt det der, for det er det siste du vil bli minnet på om når du skal se bildene resten av livet 😉 Det samme gjelder dersom de faller og slår seg og for eksempel får skrubbsår og kule i hodet (!)
Hva gjør vi dersom minsten ikke er samarbeidsvillig?
I likhet med oss voksne er det ikke alltid at de minste ønsker å bli fotografert. Jeg har likevel lagt merke til at det er noen ting som fungerer helt gull når vi skal forberede både oss selv og minsten til fotograferingen.
1. Pakk tingene kvelden i forveien (inkl. leker, snacks, bleier osv)
2. Senk skuldrene og forsøk å ikke stresse når du skal gjøre klart til å dra hjemmefra. Vi mennesker (både store og små) plukker opp stemningen til andre, og når vi styrer og kaver, gjør de minste også det. Pust med magen, forsøk å holde roen, og hvis det betyr at du blir noen minutter for sen til fotograferingen, så er det helt ok. Heller det, enn at dere heseblesende løper som noen gale for å rekke det på tiden (vi må bare innse at det ikke er vi voksne som styrer tiden lenger ;-D)
3. Ikke bekymre deg for at minsten ikke skal «oppføre» seg. Når alt er nytt er det naturlig at de er skeptiske, både til meg og det vi skal gjøre. Jeg bruker derfor alltid litt tid til å prate med dere, lar minsten få falle til ro, utforske nysgjerrigheten og bli trygg på at dette er et ok sted å være. Utover det skal vi ha det gøy og lage god stemning, og det skjer alltid når de får være seg selv.
Hvordan betaler vi?
Faktura for selve fotograferingen sendes samme dag som shooten. Betalingen for bildene gjøres samtidig som dere velger ønsket bildepakke og eventuelle produkter.
Din barnefotograf i Arendal
Babyfotograf Arendal
I mitt studio i Arendal tilbyr jeg en trygg og varm fotografering, der jeg fanger opp de unike detaljene og de søte uttrykkene til din lille stjerne, og du får verdifulle minner for all tid.